| Tinau_Robert_2002 a întrebat:

Buna TPU.
Mi s-a stricat coolerul de la laptop...
Daca imi cumpăr un cooler universal... ce se pune sub laptop, o sa il înlocuiască pe celalalt?
Laptopul cand ajunge la 100°C se stinge brusc

6 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Cooler pad-ul nu raceste mai mult de 1-2 grade Celsius, cumpara un laptop nou sau du-l la reparat!

| NVRE a răspuns:

Eu iti recomand sa cumperi si un cooler universal si unul pentru laptopul in sine.
Daca laptopul tau ajunge la temperaturi atat de mari atunci ai probleme si nu ar trebui sa il folosesti pana nu are cooler deoarece se poate arde.

| Tinau_Robert_2002 explică (pentru NVRE):

Mpai... Cooler pad-ul il pun. Dar laptopul nu il pot desface :/
Deja am rupt ceva plastic din el

| NVRE a răspuns (pentru Tinau_Robert_2002):

Pai in cazul acesta ai putea sa il duci la un service.
Apropo scuze pentru raspunsul tarziu...

| Tinau_Robert_2002 explică (pentru NVRE):

Deci fără coolerul din el nu merge? crying((

| NVRE a răspuns (pentru Tinau_Robert_2002):

E posibil sa mearga dar nu prea recomand deoarece daca este folosit mai intens se poate arde.