| Revelionu74 a întrebat:

Buna, TPU! O intrebare urgenta! Chiar mai devreme, am observat ca nu-mi mai merge camera pe laptop, pur si simplu apare o camera foto taiata cu o bara. Tin sa mentionez ca, de dimineata, cand am pornit laptopul, mi-a aparut o sugestie de descarcare Windows 11. Sa fie asta problema?

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul de pe siteul producatorului sau prin device manager si e gucci

| raMLesS a răspuns (pentru Wr3nch):

De ce toti dar absolut toti cand apare o problema de genul spuneti sa reinstaleze drivere/windows etc? Cand e vorba de ceva asa de banal, driverele alea nu se corup singure, functia camerei nu se strica singura din senin, a apasat ea un buton si a dezactivat-o.

| Wr3nch a răspuns (pentru raMLesS):

Pentru ca de obicei e un driver. Si butoanele cu functii difera de la un model de laptop la altul, asa ca e inutil sa apese pe Fx.

| raMLesS a răspuns (pentru Wr3nch):

Ce ziceai? rolling on the floor
Nu, nu e un driver, e vorba de camera nu vreun update major la windows, nimic nu se strica singur, iata ca a dezactivat ea camera happy

| Wr3nch a răspuns (pentru raMLesS):

Am zis de obicei, si am reinstalat destule drivere. Daca cineva e prea fraier ca sa nu isi dea seama pe ce apasa nu e problema mea.

| raMLesS a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca cineva e prea fraier ca sa instaleze driverele de la camera asa aiurea in speranta unei minuni, nu e problema mea.

| Wr3nch a răspuns (pentru raMLesS):

Oau, nu inteleg de ce esti asa frustratlaughing)

| raMLesS a răspuns (pentru Wr3nch):

Tu esti laughing

| raMLesS a răspuns:

Apasa butonul f10 si ar trebui sa-si revina, daca nu merge, uita-te la toate butoanele f si o sa vezi unul care seamana cu o camera, apasa-l.

| Revelionu74 explică (pentru raMLesS):

Asta era problema! Multumesc!

| LittlePoppy a răspuns:

Ia uita-te pe la setari. Ai apasat ceva din neatentie si ai dezactivat camera.