| anonim_4396 a întrebat:

O plăcuță RAM nu mai merge în slotul 1(nu primesc semnal la periferice, nimic) dar daca o bag în slotul 2 merge perfect, ce credeți s-a întâmplat? Slotul nu e trosnit,
cu alte plăcute merge dar cu aia care a stat acolo ani de zile nu mai vrea, i-am dat și memory diagnostic tool și nu a găsit probleme am băgat-o și la alte placi de baza și merge perfect

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Am intalnit si eu problema asta la unele placi de baza vechi. Nici eu nu am gasit explicatie pentru asta. Poate fi de la condensatori uscati/devalorizati si cand ii bagi module de o anumita frecventa sa se intample ceva.