| megamix112 a întrebat:

O sa imi cumpar un telefon Samsung Galaxy S2 dar avand in vedere ca este un telefon scump puteti sa imi spuneti si mie cum sa nu il pierd sau cum sa previn furturile? Sau daca mi se intampla acest lucru,sa imi spuneti cum il pot recupera? Stiu ca sunt multe programe antifurt pe care le poti instala pe smartphone-uri,iar daca stiti unele bune,mi le puteti spune si mie? Vreau sa am mare grija de el,asa ca vreau sa fiu sigur ca daca imi este furat,il pot recupera.

Am auzit ca telefoanele mai noi au un fel de cip incorporat ce poate fi detectat de politie, chiar daca telefonul are cartela si bateria scoasa.E adevarat?

2 răspunsuri:
| RadoY a răspuns:

Pai sa ai grija de el sa-ti ei o Husa de silicon

| DorinSkt a răspuns:

Buna, exista la aceste telefoane un sistem de securitate complex, prin parola. Exista multe programe de securitate, mai nou printre gadget-uri a aparut o aplicatie care iti deblocheaza telefonul doar cu fata ta.

Si faza asta cu politia, nu stiu ce sa zic.

Apropo, daca vr un telefon bun, cumpara-ti un mini s3winking