| iSkynet77 a întrebat:

PC-ul meu scoate un sunet puternic cand il pornesc timp de vreo 15 minute. De praf nu este vorba deorece l-am curatat. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Indentifica cu carcasa desfacuta de unde se aude sunetul ( probabil un ventilator sau coolerul de la procesor ). Si il schimbi cu unul mai silentios.

| iSkynet77 explică (pentru Evolution):

Am ascultat si procesorul pare cel mai suspect -_-

| Evolution a răspuns (pentru iSkynet77):

Vrei sa spui coolerul de la procesor, pentru ca procesorul nu scoate sunete laughing procesorul e doar "pastila" aia de sub ventilator (cooler).
Trebuie schimbat coolerul cu unul mai silentios. Iei modelul tau de placa de baza si vezi socketul procesorului, dupa cauti pe internet coolere pentru socketul respectiv si il schimbi.

4 răspunsuri:
| RadikalGamer a răspuns:

Cel mai probabil un ventilator de la cooler sau de la sursă. Când pornește, fii atent de unde se aude. Poate fi și un HDD, pentru că de obicei HDD-ulse oprește după 15 minute (dacă nu ai sistemul de operare instalat pe el).

| Ionut_Teleptean_1997 a răspuns:

Cel mai probabil un ventilator, si eu aveam mai demult un ventilator de zumzaie, nu stiu, ii dadeam vreo 2 palme... ceea ce nu era foarte frumos din partea mea, si ii trecea, dar in fine mi-am luat alta unitate si nu mai face nici un zgomot; Deci problema cel mai probabil un ventilator stricat.