| BogdanS a întrebat:

Pe youtube am o groaza de mesaje din acelea cum ca "nu stiu cine" big grin vrea sa te adauge in lista lui de contact.Este bine daca le dau accept? Adica nu imi face ca un fel de subscribe la canalul lui.Mai exact in ce consat aceasta adaugare in lista de contacte? Funda si voturi pentru toti...

Răspuns Câştigător
| CristiSeeker a răspuns:

Nu este nici bine nici rau sa le dai accept. Functioneaza cam ca si o retea de socializarea aceasta optiune de pe YouTube.
Daca accepti NU faci auto-subscribe la canalul respectiv, dar iti vor aparea diferite chestii postate de el. Incearca, daca vezi ca se poate sa aveti lucruri in comun; n-ai ce pierde, sincer, si poti da oricand un-friend (ca si pe o retea de socializare).winking

| BogdanS explică (pentru CristiSeeker):

Sa inteleg ca devine prieten cu mine.In cazul asta pot comunica cu el prin mesaje?

| CristiSeeker a răspuns (pentru BogdanS):

Da. Daca nu ma insel, poti comunica cu cineva prin mesaje si daca nu esti prieten cu el. In orice caz, cam despre asta este vorba. Cum am mai spus, n-ai ce pierde.

| BogdanS explică (pentru CristiSeeker):

Da dar imi este frica sa nu primesc tot timpul email-uri pe youtube cu ce a mai postat ala sau ce a mai scris pe nu stiu unde.Nu cred ca este asa nu? Oricum ai funda.

| CristiSeeker a răspuns (pentru BogdanS):

Apreciez funda, multumesc. Si nu, nu este cazul de asa ceva. Nu vei fi asedia de astfel de mesaje din partea site-ului, cel putin. Apoi, daca unul dintre cei pe care i-ai adaugat ca prieteni te streseaza, prin orice mijloc, il poti scoate de la prieteni sau chiar bloca, raporta. Deci n-ai de ce sa te temi. Bafta!