| anonim_4396 a întrebat:

Poate ma ajutati si pe mine...
Am un laptop Acer Aspire E1-571 si am o problema cu scurtaturile Fn+F8(Mute) si Fn+Sagetele(Sunet+ si Sunet-).
Prima data m-am gandit sa fie o problema cu tastatura asa ca am descarcat un program care testeaza tastele si imi apareau ca toate functioneaza.
Dupa ceva timp au inceput sa-mi functioneze si apoi din nou nu-mi mai mergeau.
Va rog sa ma ajutati! sad
P.S.: Tastele functioneaza perfect, doar cand folosesc scurtaturile nu-mi merg!

3 răspunsuri:
| storepc a răspuns:

La unele laptopuri tastele speciale Fn nu functioneaza decat cu un utilitare al laptopului, intra pe site-ul producatorului si uitate la utilitarele modelului tau de laptop si vezi ce gasesti, mai mult ca sigur iti va rezolva problema, si verifica sigur daca iti merge tasta Fn vezi daca iti merge cu alta combinatie de taste, adica regleaza lumina, sau inchide wireless daca are pe tasta etc.

Ti s-a stricat laptopul, computerul, televizorul sau alt echipament? specialisti de la www.storepc.ro te vor ajuta in cel mai scurt timp si la preturi ce sfideaza concurenta:D

| ClonaHappy a răspuns (pentru storepc):

Cu alta combinatie merge Fn-ul. Doar cu Fn+F8(Mute) si Fn+Sagetele(Sunet+ si Sunet-), in rest imi merg toate combinatiile.

| storepc a răspuns (pentru ClonaHappy):

Atunci du-te site-ul producatorului si vezi ce utilitare sunt pentru laptopul tau