| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.Revin cu o intrebare.Am un adaptor pentru HDD SATA3 si as dori sa verific un hard de laptop sata3.Intrebarea este daca folosesc acest adaptor trebuie sa am si un adaptor de curent sau e suficient adaptorul?

1 răspuns:
| Gabriel9707 a răspuns:

Pai cel mai usor este sa il conectezi si sa vezi daca il recunoaste. Unele adaptoare au doua capete usb, unul pentru curent si unul pentru a recunoaste dispozitivul. Dar asta depinde si de cat curent are nevoie hdd-ul ca sa porneasca. Asa ca cel mai usor este sa il conectezi la pc si sa veziwinking