| SupaRici112 a întrebat:

Risc sa stric ceva (placa video, sursa etc.) daca am o placa video msi nvidia, geforce 9800 GT, 1024 mb, GDDR3, 256 biti, HDMI, DVI, PCI-E si o sursa de 460 W? va rog big grin daca rist spuneti cam ce sursa imi trebuie

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Risti extreme de mult.Cumponentele sunt bune si pot oricand sa faca scurt-circuit din caza sursei.Trebuie sa iei una High Power de minim 500W.

| Dreamer22 a răspuns:

Atat timp cat cei 460 W sunt reali nu risti nimic. Specifica, te rog, modelul sursei si restul configuratiei pentru a-ti putea furniza informatii corecte.
O sursa ce merita achizitionata ar fi aceasta: http://www.pcgarage.ro/surse/ocz/modxstream-pro-500w/

Putere: 500 W, Protectii:OVP, OCP, SCP, UVP, OPP + Modulara.

| reky a răspuns (pentru SupaRici112):

Da,merita! Si andreutzu are dreptate

| sltlp a răspuns (pentru SupaRici112):

Nu, nu se merita, e o pocnitoare. Daca vrei ceva bun, mergi oe ce a zis colegul de mai sus, adica pe asa ceva
http://www.pcgarage.ro/surse/ocz/modxstream-pro-500w/
este o sursa de calitate, nu pocnitoare. Nu conteaza numai w aia pe care ii vezi acolo, conteaza cati sunt reali.Plus ca asta are foarte multe protectii