| TaviONE a întrebat:

Buna TPU.ro! Am curatat de praf radiatorul si coolerul de la procesorul PC-ului si dupa ce l-am curatat porneste putin si se opreste insa inainte mergea! Care poate fi cauza este defect sau trebuie sa ii fac eu ceva? Radiatorul si coolerul in cauza este acela care vine cu procesoarele Intel! P.S. Se opreste numai coolerul de la procesor restul functioneaza! Funda

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ai dezlipit rdiatorul de pe procesor cumva
Dacă da aia îi cauza, că între procesor și radiator este o pastă termoconductoare care asigura un contact direct între radiator și procesor.
Altă cauză Scurt circuit.
Verifică firele să nu fie ceva în scurt, fire, contacte molex etc.
Succes

| TaviONE explică (pentru DeyCj):

Multumesc. Se pare ca unul din cei 4 pini de fixare nu a intrat cum trebuie si probabil facea scurt! Am scos radiatorul cu coolerul si l-am pus din nou! Acum merge!

1 răspuns: