| BiroPetre a întrebat:

Buna TPU.ro, am o intrebare. Am un hard disk extern Seagate nustiucum de 2 Tb (Terabiti). Cand il conectez la calculator dureaza vreo 20 de minute ca sa il citeasca pe tot ( asta fiindca e destul de ocupat) iar la 2 min de la conectare imi apare pe ioBit (antivirus) Trojan.Generic iar fisierul este F/rydcs sau ceva de genul asta. Ar trebui sa ma ingrijorez, si daca da cum sa scap de el?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Da, trebuie sa te ingrijorezi, deoarece un mic virus poate sa vina oricand cu tot neamul lui la tin in pc. happy
Antivirusul pe care il ai trebuie sa aiba optiunea de a baga virusul in carantina.(Stiu ca bitdefender are optiunea asta.)
Scaneaza-ti amanuntit pc-ul si hdd-ul extern.
Vezi sa nu iti instalezi niciodata 2 antivirusi in acelasi timp in pc.