| TaviONE a întrebat:

Buna TPU.ro. Care dintre limbajele de facut site-uri este mai complex HTML sau PHP?

Răspuns Câştigător
| raducebotari a răspuns:

In primul rind html nu este un limbaj de programare, este un limbaj de marcare. Daca vrei sa inveti design web incepe cu un pic de html si apoi cu php. Oricum nu poti invata php fara sa stii ceva html.Bafta!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei putea face niciodata un site doar cu php fara html, fiecare are scopul sau asa ca nu poti face nicio comparatie, plus html nu e limbaj de programare