| ThePowerlifter a întrebat:

Samsung Galaxy S3 mini sau Iphone 4s si de ce?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

4s.
De ce: ai rezolutie mai buna, deci calitate mai buna a imaginii afisate pe ecran
ai un sistem de operare mai bine optimizat
ai o camera mai buna
ai hardware mai puternic
s3 mini suporta maxim 720p inregistrare video si playback, in vreme ce 4s suporta 1080p
ai materiale mai ok, nu doar un plastic ieftin.

| Ionait a răspuns:

S3 Mini fara nici o indoiala. Ai aici o comparatie intre cele doua telefoane: http://cur.lv/1xr0i

Pe scurt, S3 Mini are o capacitate de stocare mai mare, un procesor mai puternic, un ecran mai mare, RAMi mai multi.

| Mario1999 a răspuns:

In acest caz, as recomanda Apple, iPhone 4S. Imaginea e mai buna, camera foto e mai puternica (8 MP). S III mini nu e un model prea stralucit sau cel putin mie nu imi plac modelele "mini". Apple face telefoane de o calitate superioara.

Răspuns utilizator avertizat
| MariuSSer a răspuns:

Pro Iphone 4s:
- rezoluţie display mai mare 640 x 960 pixels, 3.5 inches (~330 ppi pixel density) faţă de 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)
- camera de 8mpx faţă de 5 mpx
- înregistrează fullhd (1080p) faţă de hd ready (720p)
- calitate materiale mai bună

| sweetistaaaa a răspuns:

Iphone.