| Sorina23 a întrebat:

Saptamana asta imi pun wi-fi si cei de la romtelecom(de la ei il iau) au spus ca ne dau un telefon gratis de ultima generatie. Aveti idee ce fel de telefon as primi? Si acum cum cosmote si romtelecom sunt telecom, acel telefon are cartela de cosmote si as vrea sa stiu daca are ceva daca imi pun cartela mea de Orange in acel telefon, si daca are ceva daca as pune cartela de cosmote in alt telefon care avea cartela de Orange. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| omuletulofficial a răspuns:

Faza cu cartela pica din start, deoarece orice furnizor isi pune amprenta pe telefonul respectiv. daca e de la Orange trebuie decodat in cosmote (exemplu), nu risca pentru ca risti degeaba, o sa iti arzi cipurile din el

5 răspunsuri:
| gocops a răspuns:

Faaals, incearca, s-ar putea sa fi blocat de furnizor, depinde de telefon, cum sa iti arzi cipurile, doamne traim in secolul 21 nu in 1900 toamna

| Sorina23 explică (pentru gocops):

Nu are voie omul sa puna o intrebare? De unde vrei sa le stiu pe toate? Nu is Einstein.

| K0sti a răspuns:

Nu are nimic, numai ca nu o sa mearga daca e personalizat, logic! O intrebare fara rost!

| Sorina23 explică (pentru K0sti):

Ma bucur ca le stii pe toate. Imi pare rau ca nu is un geniu ca tine, micule Einstein. Daca tot raspunzi in felul asta, nu am nevoie de ajutorul tau.