| Johnny1997 a întrebat:

Se poate pune Windows 8 pe un laptop cu Linux? Daca da ar exista ceva probleme?

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da se poate DAR trebuie să fii foarte atent la ce hardware are acel laptop și dacă poate rula în siguranță Wingoz-ul nu să te pomenești că ai o cizmă în loc de calculator, asta dacă tot vrei să îl jignești cu un downgrade tehnologic cum este Windows și în special Windows 8.De regulă laptopurile ce rulează Linux au hardware mai slăbuț, distribuțiile de Linux nefiind pretențioase la resurse așa cum este Wingozu.Eu în locul tău aș folosi Linux în continuare decât să folosesc Windows Xp.Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun pc/laptop nu este facut exclusiv pentru un sistem de operare

Răspuns utilizator avertizat
| jeek0 a răspuns:

Se poate face dual boot cu conditia ca windows sa fie instalat inainte, si al doilea sa fie instala linux. daca se intampla invers windows sterge kernelul linux. daca nu vrei sa il instalezi dual boot (adica sa ai 2 sisteme de operare) poti foarte usor sa bagi linux pentru testat exact cum ai instala un program in windows (cu ajutorul wubi - vezi site ubuntu de exemplu) dar in acest caz nu va functiona la capacitatea maxima