| DPaul a întrebat:

sper ca am incadrat intrebarea la categoria potrivita :).
Vreau sa va intreb daca stie cineva cum as putea sa fac o baza de date ca cea de aici: www.porumbeipripasiti.ro. Adica sa fac o lista ca cea de pe acest site pe care pot sa o actualizez zilnic dar si cu o functie de search pentru a fi mia usor de cautat ceea ce vizitatorul cauta. Din cate am inteles si informat pe internet astfel de baze de date se fac prin intermediul mysql. am incercat ceva da ma cam bate :|..deci recapitulam intreabarile:
1.Cum pot face o baza de date ca cea din site-ul de mai sus?
2.Se poate face o astfel de baza de date pe un site care ofera domeniu si host free?(ucoz,wordpress,weebly, etc)
3.Este cineva dispus sa ma ajute cu mai multe detalii?

1 răspuns:
| EdyBoboc a răspuns:

In primul rand iti trebuie MySQL... iti trebuie destula experienta in MySQL si dupa mai mult de HTML... si un domeniu si SUCCESwinking