| anonim_4396 a întrebat:

stie cineva cum pot sterge programe din bara de jos, cea de unde e ceasul, de ex programul malware nu il pot sterge de acolo si windows messenger, nu stiu cum sa le sterg ca din programe le-am sters dar de acolo nu stiu cum. Dau funda pentru raspuns corect.

Răspuns Câştigător
| fasole1 a răspuns:

Simplu : ai 2 optiuni de baza :

1) te duci pe programul tau apesi click dreapta pe el si acolo e posibil sa gasesti, exit, delete, hide
2) te duci in control panel si acolo cauti optiunea taskbar si la advenced options vei putea sa-ti personalizezi dupa voie task-barul si nu numai start menu... daca ai probleme trimite un PM

| greenlilly a răspuns (pentru fasole1):

Am reusit sa le ascund dupa sageata si cand deschid din nou apar, as vrea sa le sterg de tot sa nu le mai vad acolo.

6 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Alea sunt programe care ruleaza in "traybar". le poti ascunde sau unele le poti inchide (dai click dreapta pe ele si exit). alea nu sunt shortcut-uri. de asemenea unele ruleaza si automat la deschiderea calculatorul. pentru a le dezactiva, ori intra la ele in setari si dezactiveaza optiuni de genul "Run at start-up" sau du-te in Start->Run->scrie "msconfig.exe"->du-te in tab-ul "Start-up" si de-acolo dezactiveaza programele de care numai ai nevoie

| greenlilly a răspuns (pentru al3xander):

Am facut asa si nu pot sterge search and destroy nu stiu de ce apare ca ruleaza, dar nu stiu unde ca l-am sters din programe si as vrea sa il sterg ca am impresia ca incetineste calculatorul din cauza lui.

| fasole1 a răspuns:

Daca sunt programe fara folos le poti sterge de tot, dar daca tot ai nevoie de ele atunci din control panel te duci usor la taskbar si in loc de hide dai,, permanently hide"

| frumusica97my a răspuns:

Usor!
Te duci la ele, dai clik dreapta, exit... programul respectiv!