| zubbyzu a întrebat:

TPU! Sunt abonat la RCS-RDS, Digi Cablu si am un decodor Humax. De catva timp (vreo cateva saptamani), cand deschid tv-ul, apar fel de fel de canale-fantoma, cu denumiri de genul D@@ sau "@@he etc, iar alte canale sunt mutate de pe grila si trebuie mereu sa scanez banda de frecventa ca sa le regasesc. Apar si unele canale gen Test 7, Test 8 etc. Oare ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

Nu prea ai ce face. Asa e si la mine. Sunt canale de proba sa vada daca tin pe frecventa respectiva. Dai o scanare, si apoi din meniul decodorului le selectezi pe alea cu care nu ai treaba si dai stergere. Eu asa fac. La un moment dat dupa scanare aveam 139 de canale laughing si normal am doar 110