| GalaxyB7 a întrebat:

Hei. La un televizor se pot conecta in acelasi timp un playstation3 si un decodor Humax de la DIGI, nu?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Am o veste buna si una proasta.
Vestea buna este ca ai port hdmi, deci poti beneficia de o calitate superioara a imaginii.
Vestea rea e ca si decodorul hd humax si ps3-ul au porturi hdmi. Tu ai 1 port hdmi, 2 dispozitive ce o sa foloseasca hdmi. Prin urmare, in caz ca vrei sa te bucuri de o calitate ridicata a imaginii in ambele cazuri, trebuie sa cumperi un switch hdmi. Adica ceva gen http://www.pcgarage.ro/accesorii-televizoare/gembird/dsw-hdmi-32/ dar sunt si cu telecomanda.
Ai si o alternativa daca nu vrei sa cumperi asa ceva. Anume, lasi fie ps3-ul, fie decodorul pe scard. Calitatea o sa fie mult mai slaba (calitatea imaginii) dar nu te mai complici cu adaptoare.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de tv.

| GalaxyB7 explică (pentru sltlp):

Fix modelul asta http://tibi78.dyndns.org/......mkv-test/. Deci?

| sltlp a răspuns (pentru GalaxyB7):

Am o veste buna si una proasta.
Vestea buna este ca ai port hdmi, deci poti beneficia de o calitate superioara a imaginii.
Vestea rea e ca si decodorul hd humax si ps3-ul au porturi hdmi. Tu ai 1 port hdmi, 2 dispozitive ce o sa foloseasca hdmi. Prin urmare, in caz ca vrei sa te bucuri de o calitate ridicata a imaginii in ambele cazuri, trebuie sa cumperi un switch hdmi. Adica ceva gen http://www.pcgarage.ro/accesorii-televizoare/gembird/dsw-hdmi-32/ dar sunt si cu telecomanda.
Ai si o alternativa daca nu vrei sa cumperi asa ceva. Anume, lasi fie ps3-ul, fie decodorul pe scard. Calitatea o sa fie mult mai slaba (calitatea imaginii) dar nu te mai complici cu adaptoare.