| Kijk a întrebat:

Sunt si eu interesat de un macbook pro sau un macbook air. Nu prea stiu prea multe despre Apple, daca totusi cumperi laptop-ul cu 1200 si ceva de euro mai trebuie sa cumperi si programele ca si in windows sau ai tot ce iti trebuie pentru a face documente in Word, Excel sau programe pentru a viziona filme, muzica, etc.(aici ma refer pe mac, trebuie sa cumperi programele sa le ai diresct in sistemul de operare?)

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Macbook are os-ul instalat. Office-ul, (excel, word) ti le cumperi tu cu alti bani. Pentru filme si muzica se rezolva, ai nevoie de cont pe appstore, te loghezi si dessarci de acolo)

| laptopnews a răspuns:

Http://laptopnews.ro/reviews/review-apple
Gasesti aici review-uri cu MacBook-uri testate de noi si iti poti face o idee clara despre produse! Succes!

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Pai de obicei sunt programe specifice platformei deja instalate.Dar si de pe macbook poti cobora un winamp(sau alte programe gratuite de acest gen)