| Kijk a întrebat:

Sunt si eu interesat de un macbook pro sau un macbook air. Nu prea stiu prea multe despre Apple, daca totusi cumperi laptop-ul cu 1200 si ceva de euro mai trebuie sa cumperi si programele ca si in windows sau ai tot ce iti trebuie pentru a face documente in Word, Excel sau programe pentru a viziona filme, muzica, etc.

2 răspunsuri:
| さいゆき a răspuns:

Eu am atat MacBook Air cat si MacBook Pro.
Iti recomand MaBook-urile din toata inima, fie ca iti cumperi Air sau Pro.

Eu personal prefer MacBook Air deoarece este foarte subtire.
In fine trebuie sa iti spun sa daca vrei sa folosesti CD-uri sau DVD-uri atunci mai bine ti-ai cumpara un MacBook Pro care are deja CD-ROM, pentru MacBook Air ai nevoie de unul portabil.

Pretul mi se pare unul acesibil.
Nu mai ai nevoie de alte programe, licenta sau mai stiu eu ce cum aveai nevoie la laptop-urile care foloseau windows.
In loc de Word stiu ca ai un program TextEdit sau cam asa ceva. Oricum poti descarca de pe internet toate programele de care ai nevoie in varianta pentru Mac.

| AleGsZ a răspuns:

N-are treaba, tu dai banii pe laptop si atat! Desigur sunt oferte, ca atunci cand iei un laptop sau desktop, sa iti dea la oferta Microsoft office si windows 7, cu reduceri de pana la 80%, depinde de unde iei...