| Lavinia_Aldea_2000 a întrebat:

telefonul meu ( anume un Nokia 3 ) e blocat, nu se mai deschide, dar când apas pe butonul on/off se simte ca vibreaza, de la ce credeti ca ar putea fi? Ceva sfaturi?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte probabil bateria e "dusă" - incearcă una nouă

| Lavinia_Aldea_2000 explică (pentru sierra1):

Bateria e una incorporata, si nu il am numai de 5 luni maxim

| NGheorghe a răspuns (pentru Lavinia_Aldea_2000):

Incarc-o!
sau pornește-l după ce cuplezi încărcătorul.
Primul lucru pe care sa îl faci dacă se deschide este să salvezi tot ce ai nevoie: numere, mesaje, poze, password uri, etc... apoi îl schimbi (sper) ca-i in garanție.

| sierra1 a răspuns (pentru Lavinia_Aldea_2000):

Inteleg că nu pornește - du-l la un service

| CM7YRE a răspuns:

Conecteaza-l la laptop, vezi daca functioneaza, daca ti-l detecteaza. Cel mai probabil trebuie resetat/resoftat. E o chestie software, doar o simpla problema de reinstalarea sistemului de operare, sau o problema hardware, s-a dus chip-ul memoriei unde este stocat sistemul de operare sau orice alt defect. Du-l la cineva care se pricepe, sau la un service. Incearca sa-l lasi mai mult decat de obicei la incarcat, vezi daca te-ajuta, sau sa-l descarci complet apoi sa-l incarci. Alte variante, daca nu te pricepi sau iti e frica sa "nu strici ceva" nu prea ai avea ce sa incerci.