| Ajutor4780 a întrebat:

Televizorul meu smart vortex are sunet dar nu si imagine, atunci cand aproprii o lanterna de imagine se vede ceva si pot umbla pe televizor dar la intuneric nu se vede nimic. Ma puteti ajuta va rog, dar fara specialisti. As vrea sa il pot repara eu

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

E stricat backlight-ul sau invertorul de curent al acestuia.

| Andreea6272 a răspuns (pentru PainTech):

Stii cum s-ar putea repara?

| Digikey a răspuns:

Trebuie dus la service si te costa cateva sute de lei daca nu mai este in garantie. Vortex nu este o marca care se repara.Cat este in garantie se inlocuieste cu totul fara sa se uite nimeni in el.