| swaGGy69 a întrebat:

Salut TPU. Am un smart TV de la Vortex si cateodata imi face figuri. Deschid televizorul si se aude, dar nu am imagine, totusi pot accesa setarile.
Intru la setari si dau cautare canale si dintr-o data am si imagine dupa ce isi cauta televizorul programele. Care ar putea fi problema?

1 răspuns:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Există mai multe cauze posibile pentru care apar probleme cu imaginea pe un smart TV. Unele posibile cauze ar putea include:

Probleme cu conexiunea la internet: Dacă smart TV-ul dvs. are probleme cu conexiunea la internet, acest lucru poate afecta modul în care funcționează aplicațiile și poate cauza probleme cu imaginea.

Probleme cu sursa de semnal: Dacă utilizați un cablu de televiziune sau un receptor de satelit pentru a primi semnalul, problemele cu aceste dispozitive pot cauza probleme cu imaginea.

Probleme cu setările televizorului: Asigurați-vă că aveți setările televizorului configurate corect pentru a primi semnalul și pentru a afișa imaginea corect.

Probleme cu hardware-ul televizorului: Dacă există probleme cu hardware-ul televizorului, acest lucru poate cauza probleme cu imaginea.