| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU. Știe cineva vreo aplicație de controlare rapidă Telecomanda televizorului similară cu smartthings. Mă refer să funcționeze din meținerea apăsării/atingerii la un Samsung series 32. Menționez că am WI-FI. Dau Fundă

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu folosesc Remote Mouse.
Dar si Unified Remote e foarte buna.

Ambele functioneaza daca TV-ul e conectat la internet, nu conteaza daca prin cablu sau prin WiFi.

5 răspunsuri:
| Iordacheionelmarian a răspuns:

Rezolvat.

| fantomita21 a răspuns:

Salut
Mentionez ca trebuie sa fie un Smart TV inainte de toate,daca nu e Smart TV, nu poti folosi aceasta optiune, dar daca e Smart TV doar trebuie sa cauti pe AppStore sau Magazin Play depinde ce ai tu, TV Remote sau Samsung Remote si o sa gasesti, succes.

| Iordacheionelmarian a răspuns (pentru fantomita21):

Televizorul meu este smart tizen cumpărat de la altex în iunie 2022

| fantomita21 a răspuns (pentru Iordacheionelmarian):

Imi poti da un mesaj!
te pot ajuta cu mare drag in caz de nu te descurci.

| Iordacheionelmarian a răspuns (pentru fantomita21):

Îmi poți da un link către aplicațiile Sugerate în răspunsul anterior? Că îmi apare o lista întreaga cu aplicații numite TV Remote sau Samsung Remote. Am google/magazin play