| anonim_4396 a întrebat:

tocmai am achizitionat un BlackBerry Curve 8520 si nu pot trimite SMS'uri de pe el...ca si err imi zice :"--Failded to send message-- SIM Toolkit control error. Please try again later.". Stiu ca scrie sa incerc mai tarziu -.- dar asa e de aseara... wtf?

2 răspunsuri:
| ÎngerCretin a răspuns:

Am si eu acelasi telefon. Daca nu poti trimite mesaje, ori nu te lasa astia de la Orange, ori ala are telefonul inchis, ori nu ai credit sau cv, ori nu ai semnal. Asteapta 1 saptamana sa vezi k se rezolva...

| Kids a răspuns:

Pentru a putea expedia mesaje va trebui sa mergi intr-un Orange Shop si sa soliciti schimbarea cartelei SIM, deoarece pe actuala cartela exista o problema cu meniul SIM Toolkit.