| ferchescata a întrebat:

Buna TPU.Tocmai am reusit sa sterg toate pozele din excursie inainte cu putin timp din greseala.Intrebarea mea este ca de ce atunci cand scanez cu recuva pentru a mi le recupera sunt aproape toate frecate.Ca doar a trecut putin timp de la stergerte.Mi-aduc aminte k dupa vreo 1-2 luna de la formatarea unei partitii unde erau multe poze am reusti sa aduc inapoi toate pozele.Iar acum de ce nainba nu mai pot.Nu exista nicio solutie sa le mai fac ceva la pozele alea criptate sau cume rau?

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu depinde si unde le ai... mai bine nu le stergei.

| ferchescata explică (pentru OnuOnulică):

Pai si normal ca era bine daca nu le stergeam dar daca asa a fost sa fie.Doar le-am sters accidental nu altfel.Ele se incarcau pe facebook iar eu am zis sa mai eliberez ceva spatiu la cardul de la camera si am sters pozele uitand ca ele se incarcau pe facebook.Asadar din ce pot trage eu o concluzie ele au fost suprascrise chiar daca nu am mai bagat cardul in camera si nici nu l-am mai folosit intr-un alt mod.