| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreo modalitate prin care imi pot recupera niste file criptate, avand in vedere ca nu am nicio copie anterioara?

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Depinde cu ce le-ai criptat, daca-ti mai amintesti cate ceva din parole, cat de lungi erau parolele, etc. Exista http://www.crark.net plus mai multe alte programe de spart parole, Elcomsoft, Extreme GPU Bruteforcer, etc.

Daca ai noroc termini mai rapid de doua saptamani de lucru continuu, daca nu, poate dura si 40 miliarde de ani la tehnologia de care dispun azi consumatorii.