| lalalapsfedr a întrebat:

Tocmai ce mi-ai cumparat un calculator nou, si ma gandesc ce windows sa pun, are 1GB memorie RAM si 80 GB HDD. As vrea ceva diferit de xp, poate 7 sau un vista stiu eu. Dati-mi niste sfaturi. FUNDA!

7 răspunsuri:
| Brâncuşi a răspuns:

Salut, Vista nu e bun deloc, este pentru laptopuri şi n-are nici un sens să ţi-l bagi, 7 este cel mai bun, aşa că eu optez spre el, ai să vezi că nu regreţi.
O zi bună!

| taken a răspuns:

De unde ai cumparat PC nou cu 1 GB RAM si hard disk de 80 GB?
Cred ca l-ai luat de ocazie. Pune XP, probabil ai un procesor slab.

| lalalapsfedr explică (pentru taken):

Procesor este destul de bun, mi-a spus cel care imi intraleaza windows`ul. Infine multumesc pentru sugestii >.

| dracu14 a răspuns:

Ce procesor si placa video ai? poti incerca w7 home premium, eu am 1gb ram, placa video radeon x1550 128mb, procesor Intel pentium d, 3.00 3.00 ghz si imi merge bine w7 home premium
cel mai bine e sa-ti mai pui 1gb ram, ca sa ruleze bine.

| molocemarius a răspuns:

Ai un calculator destul de bunicel ce suporta windows 7, cerintele de sistem pentru. windows 7 sunt:
- 1 gb Ram
-placa video ce suporta direct x.
Funda?

| Andruta12 a răspuns:

Am calculator care are tot ca tine 1GB memorie Ram si 80 GB HDD. Eu folosesc windows 7, este usor de instalat si merge foarte bine doar sa nu iti incarci calculatorul cu toate prostiile.Acum trebuei sa ai niste drivere speciae sa le numim adica exista drivere pentru fiecare windows.
De ex:
-eu folosesc windows 7 pentru ca am driverele care imi trebuie
-verisorul meu foloseste windows XP pentru ca nu are drivere pentru windows 7
Depinde de drivere si calculator

| xXxGABYxXx a răspuns:

Daca iti pui windows 7 sau vista nu o sa-ti mearga jocurilelaughing bine iti manaca toti rami aprape dar cu xp iti merge foarte bine caluclatorul si la jocuri si la progame bft