| DAnc3 a întrebat:

tocmai mi-am luat o tableta cu baterie 3, 7V Litiu-polimer si nu stiu, trebuie formatata?

Răspuns Câştigător
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Noi acumulatori litiu-polimer nu se mai formateaza! Daca ii formatezi ii scurtezi viata, respectiv numarul de cicluri pina cand acumulatorul e kaput.Si foarte important odata incarcat acumulatorul decuplati tableta de la incarcator astfel riscati sa distrugeti acumulatorul mai ales in cazul tabletelor noname, romanesti sau in general cele chinezesti.Acest lucru e valabil si pentru noile terminale smart cu android sau orice alt echipament dotat cu acest tip de acumulatori.

1 răspuns:
| NormalUser a răspuns:

Noile tipuri de bateri nu se mai formateza nici la unele telefoane in niciun caz la tablete, o poti strica mai mult.