| lixu16 a întrebat:

Unde pot face si eu niste cursuri serioase de programator IT?
Ma intereseaza sa asimilez cat mai mult in acest domeniu in cat mai multe limbaje de programare posibile gen web, java etc.
Mentionez ca sunt cam habarnist pe partea asta in sensul ca stiu putin word si cam atat. Cine ma poate ajuta cu o solutie unde ma pot inscribe la cursuri sau sa imi trimita material cursuri online orice. Va multumesc mult Dauuu fundita! :d

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Word ul nu are treaba cu programarea.

iti sugerez sa faci o facultate de profil daca vrei ceva serios.

daca esti total habarnistiti sugerez sa ie niste manule de liceu, pui mana inveti logica matematica, operatii pe biti, scheme logice, pseudocod si pe urma treci la limbaj de programare.

daca vrei doar sa te joci gasesti pe net tutoriale cacalau

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Alege un profil mate-info la liceu si o faculte in domeniu, insa intre timp cauta tutoriale pe net sau carti, etc... word-ul e zero barat pe langa ce e programarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.w3schools.com/