| IngerAlb a întrebat:

Meseria de programator web este cautata in Romania? Nu ma refer la programare gen C++,Java sau altele, ci programare web.Ce limbaje de programare sunt necesare la angajare pentru programator web?

2 răspunsuri:
| Cosminovici18 a răspuns:

Meseria de programator sta in fruntea listelor canalelor de recrutare, companiile duc lupte grele pentru a-i atrage si mentine pe specialisti, iar salariile de top pentru aceasta pozitie depasesc si de 10-15 de ori venitul mediu al romanilor. wall-street.ro iti arata tot ce trebuie sa stii despre una dintre cele mai banoase si cu potential profesii din Romania.

Citeste mai mult: http://www. wall-street.ro/articol/Careers/160636/cel-mai-dorit-job-din-Romania-salariul-urca-la-6-000-de-euro-somajul-nu-exista-mii-de-locuri-raman-neocupate.html

| miTzuliK93 a răspuns:

Depinde la ce firma te angajezi si ce limbaj cere. Oricum, ar trebui sa stii macar OOP-ul (Object Oriented Programming) care sta la baza unui alt limbaj foarte utilizat: Java. Dar bine, tu te poti specializa in ce limbaj de programare doresti.

Si da, este foarte cautata meserie. Profesorii de la facultate mi-au zis ca de obicei sunt mai multe locuri de munca libere decat studenti care absolvesc.