| LoveToSmile a întrebat:

URGENT! Am un telefon LG133 si mi s-a facut ecranul alb! Nu stiu dc! Ca nu i-am facut nimic! big grin FUNDAAAwinking

Răspuns Câştigător
| George96_6078 a răspuns:

Cel mai probabil e doar o banala problema legata de soft incerca sa-l pornesti si sai scoti bateria cu el pornit si lasa-l asa cateva minute apoi inceraca sa vezi daca mai da aceeasi eroare daca da il resoftezi tu sau il duci intr-un service si te casta pana in 50 ron.

2 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Mai cristina mai devreme ai spus cand introduci cardul in tel se face ecranul alt, acum spui ca nu ai facut nimichee hee.
daca atunci cand introduci cardul in tel se face ecran alb, posibil cardul e prea mare pentru acel tel sau este o problema de soft.Incearca sa ii dai un restart (cel mai bine ii scoti bateria o lasi putin si apoi o interoduci) si sa incerci sa pornesti telu cu cardul in el.
mult succeswinking

| LoveToSmile explică (pentru ionutz03):

Nu e prea mare.Pana acum a mers