| Dezso_Nora_1999 a întrebat:

Urgent! Te rog ajuta-ma cu un sfat! Ce se intampa cand ercanul telefonului este negru, dar telefonul este functionabil. Prima data au aparut dungi colorate apoi ecranul s-a facut negru... Nu stiu ce sa fac. Daca il duc la reparat nu vreau sa pierd datele de pe telefon.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa-i schimbi touch-ul. Te costa in functie de telefon si manopera 50-60 lei. Nu vei pierde datele, in mod normal. Daca spuneai ce telefon ai poate aflam si pretul. Dar poti sa scrii si tu in browser: TouchScreen pentru...

Bula
| Bula a răspuns:

Este defect de contact la display.
Daca-l desface si-l monteaza un specialist bun, poate nu trebuie schimbat nimic (doar daca este distrugere mecanica).
Dar si specialistul trebuie platit! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema telefonului cred ca este placa de baza. S-a ars. Nu vei pierde date personale. Dar va costa o caruta de bani service-ul.

| HMike a răspuns:

1. Lai rootat\pus costum rom? Oricum,exact asta am si eu,fie l-ai brickuit ( se poate repara daca ai un pc) fie placa de baza,ia vezi daca poti intta in tecovery mode, opreste telefonul si tine apasat volum jos si power, ramane cu iconita aia sau e negru? Daca e iconita, e brickuit, daca negru,,,, service
Funda? =}

| ioana290195 a răspuns:

La display e problema!

| Dezso_Nora_1999 explică:

Ramane tot negru in continu. Cam cat ma costa sa repar telefonul?

| Dezso_Nora_1999 explică:

Telefonul functioneaza. Pot sa ascult si muzica...dora ca e ecaranul e negru