| anonim_4396 a întrebat:

va rog daca puteti sa ma ajutati dau funda.

In 29 aprilie m-am jucat pe calculator a mers totul in regula seara l-am stins am venit a 2 zi de la scoala, cand am aprins calculatoru nu s-a mai aprins monitoru oare de ce?, calculatoru s-a aprins a intrat pe desktop ca am auzit sunetu' acela, nu stiti ce are? oare o fi de la placa video? sau? va rog frumos.

Multumesc Anticipat!

1 răspuns:
| MskDesign a răspuns:

Ai placa video dedicata sau integrata. Daca e cea dedicata scoate-o si conecteaza monitorul la intrarea de pe placa de baza si probeaza computerul. Daca nici asa nu se vede, probeaza alt monitor.