| BULLS3Y3 a întrebat:

Buna TPU va rog sa imi spuneti si mie daca am o placa de baza ASRock G31M-GS R2.0 pot sa pun un Procesor Intel® Pentium® Dual Core G860 SandyBridge, 3000MHz
Va rog frumos sa imi raspundeti la intrebare sunt foarte confuz
DAU FUNDA! multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Placa de baza ASRock G31M-GS R2.0 nu suporta upgrade cu procesorul
Intel® Pentium® Dual Core G860 SandyBridge, 3000MHz
Este o placa cu soket type LGA 775
Intra pe link-ul urmator pentru a vedea tipuri de Procesoare suportate.
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=G31M-GS%20R2.0

1 răspuns:
| Me2 a răspuns:

Trebuie sa schimbi si placa de baza pentru a face upgrade la acel procesor
Placa ta de baza are socket 775 iar procesorul acela este 1155, daca ai un buget mic, poti merge pe Gigabyte ga-h61m-ds2,e o placa de baza destul de buna