| Deenissa a întrebat:

Buna TPU.Va rog sa ma ajutati.Internetul merge, wirelessul arata ca este conectat la internet dar Yahoo Messenger nu merge. L'am si reinstalat, am restartat pc'ul si wireless'ul si tot nu merge. Ce as putea sa fac? straight face

27 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Nu merg serverele de la Yahoo, sunt cazute. Asteapta pana isi revin. Nu esti singura cu aceasta problema.

| AlexCrb a răspuns:

A picat loginul pe US al yahoo. O sa revina in curand. Poti sa il folosesti din mail sau de pe telefon fara probleme.

| AndreiGabi a răspuns:

Am gasit eu o solutie dar se aud zvonuri cum ca s-a rezolvat problema.
Da sus la messenger-> connection -> conect via proxy server -> socks proxy -> si ei de aici server name si numar port : http://sockslist.net/ ( eu am intrat pe cel de america, primul si a mers). Bafta!

| Ady3835 a răspuns:

La toti a fost aceeasi problema, nici la mine nu a mers.Acum iti va merge messengerul.au avut cei de la yahoo niste probleme.

| MarianWLF a răspuns:

Exact asta am patit si eu acum 5 minutelaughing
Dar si-a revenit daca ai net de la rds intrelupel conecteaza-l din lou si fix dupa ce s-a conecta dai sing in la mes eu asa am facut si mergebig grin

| dotcube a răspuns:

Incearca sa intri la connection preferences[e sus acolo la messenger] si selecteaza connect via proxy server iar apoi bifeaza http proxy,in mod normal ar trebui sa mearga happy

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Este ceva de la Messenger.Nici mie nu mi-a mers deloc astazi.Sigur pana maine o sa mearga.winking

| mona a răspuns:

Messu nu merge se pare la nimeni, nu mai umbla la calculator ca nu i baiu la tine

| vladmR a răspuns:

Acum multora nu le merge mess-ul. Asteapta putin pana vor rezolva cei de la Yahoo problema.

| djnino a răspuns:

Exact asta mi se intampla si mie...Eu am deschis messengerul am dat pe Messenger>Connection Preferances>Connect via proxy Server>HTTP Proxy>Apply si mam loat...Va dura ceva mai mult.Aici poti vedea cand merge sau nu http://downrightnow.com/yahoomail in curand va merge:)

| MarinaElena a răspuns:

Stai linistita.Problema aceasta este la toti,nu doar la tine.
Din cate am inteles, este o problema de la ei.
Mai ramane doar sa asteptam, poate va merge.

| SylviuCatlin a răspuns:

Stai calma e de la retea la toti i se intampla asa big grin

| Bra1n1ac a răspuns:

Si eu si multi altii am patit al fel.Incearca:Messenger(sus)-Connection Preferences-selecteaza "Connect via a proxy server"-"HTTP proxy"-apply-ok-Sing In

| MirelaC a răspuns:

No problem.si mie mi s-a intamplat asta.am asteptat vreo 10 minute maxim si acum mi-a intrat.o fi fost de la ei vreo problemalaughing

| FallenDemon a răspuns:

Au picat serverele cred incearca acum mie-mi merge happy

| xgd a răspuns:

Si mie mi se intampla exact la fel.Sunt conectata la internet si nu merge Yahoo Messenger.Eu intru pe Meebo Yahoo Messenger.

| xgd a răspuns:

Mie imi merge acumbig grin. Am descarcat noua versiune ca o aveam pe cea veche si acum merge.

| FantasyAngel a răspuns:

Am aceeasi problema cred ca e de la yahoo.

| papushikadulcee a răspuns:

Intra acum...nici la mine nu a mers.acum mergehappy funditalaughing

| Deenissa explică:

Nu pot sa va vad raspunsurile. straight face

| smart22 a răspuns:

Asa mi se intimpla si mie doar lasa-l putin si apoi iti va merge din nou

| SandaMaria a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. E o problema care nu ti se datoreaza. Foarte multi prieteni nu pot folosi normal Messengerul. Ai putea utiliza o perioada meebo...happy

| belabel1 a răspuns:

Cam toti avem aceeasi problema, trebuie sa fie de la yahoo! nu mai reinstalati programe, o sa-si revina!

| ZuZuLoveBKaulitz a răspuns:

Deci stai calma problema asta este in mai multe orase este de la ei nici l mine nu merge si nici la alti prieteni d`ai mai din diferite parti ale tarii ssry. Nu poti face nimic u.crying((

| andytuu a răspuns:

Stiu mai multe persoane care au avut acceasi problema printre care si eu.insa acum imi mergehappy

| mirela2843 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa. Eu dau un restart la pc si pe urma merge.

| Claudiu_Piesciuc_1996 a răspuns:

Dezinstaleaza antivirusul apoi intra in control pane si intra in firewall si dai pe off