| AlexAL275 a întrebat:

Voi, deținătorii de Samsung S10 aveți să-i reproșați ceva acestui telefon? Am înțeles că bateria ar fi principala problemă. Recent mi-am cumpărat de pe eMAG un Xiaomi Mi Note 10 care are bateria de 5260 mAh și încă sunt în perioada de probă, de 30 de zile. Mă gândeam să mai strâng niște bani și să-mi iau s10 la 2400 de lei, dar stă prost din cauza bateriei. Ce părere aveți?

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

Despre varianta S10 nu ma pot pronunta in privinta bateriei, dar detin varianta S10+, cu o baterie un pic mai mare si pot sa spun ca nu am intampinat nici o problema cu telefonul pana in momentul de fata. Il am de la lansare si s-a comportat excelent. Chiar am fost surprins si de duritate. Mi-a cazut de la nivelul capului (~1.80 m ) pe ciment cu fata in jos si ecranul e ca nou. Desigur, am avut folia de plastic ce vine montata din pachet si o husa subtire din piele ( cea originala de la Samsung ).
De baterie nu pot sa ma plang, tine suficient.

Totusi exista o diferenta destul de mare intre capacitatea bateriei S10 si S10+. S-ar putea sa nu te satisfaca mai ales dupa ce te joci c-o baterie de 5260. Varianta mea are 4100 si pentru mine sunt suficienti.