| Linda724 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un macbook air 13. Imi doresc foaarte mult unul, doar ca are un pret destul de mare, pe site-uri gen eMAG, cel.ro am gasit numai peste 4000 de lei. Nu o sa reusesc sa strang aceasta suma de graba, pentru ca parintii mei considera ca nu ar trebui sa imi cumpar un laptop de la Apple din cauza pretului ridicat si nu vor sa plateasca o parte din el pentru mine. Dar eu imi doresc extrem de mult acel laptop. Ce site-uri au preturi mici si sunt de incredere? Ce imi recomandati, sau stiu ca suna ciudat, dar cum as putea sa strang banii mai repede? M-ar interesa si daca nu stiti cumva daca exista si varinata pe 64 gb si este mai ieftin.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si eu imi doresc foarte mult un castel, un yaht mare, avion si elicopter personal... dar n-am bani destui. big grin
Ma imprumuti tu cu banii necesari?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La ce i ti trebuie tie un Laptop de 4000 de lei? Esti firmă? Multumeste te cu ce ai, ca multi am vrea sa avem detoate dar vremurile in care traim acum sunt deosebit de grele, bucura te ca ai o casa unde sa locuiesti, ai ce minca ai toate facturile plătite de părinti, nu trebuie sa stai cu frică ca te vor da afara din casa, asta ce vrei tu sunt mofturi pe care nic un om care munceste pe un salariu nu si le permite, presupun ca nu ai mai mult de 15 ani. Stai liniștită si multumeste i lui Dumnezeu ca esti sănătoasă lasa visele ca toti vrem sa ave m case vile masini dar nu ave m. Părintii ce zic de dorința ta? I si permit sa ti ia tie laptop de 40 de milioane? Fac un credit ei la bancă sa i ti cumpere asa ceva? laughing propune le.

| lpavel a răspuns:

Intelege cum sta treaba cu firmele renumite: produsul nu difera de celelalte doar numele iar pentru acel nume platesti de 2 ori mai mult! Crezi ca merita? Asta doar daca nu vrei sa te spargi in figuri laughing atunci plateste! figurile se platesc scump! Spre binele tau: NU arata celorlalti ceia ce NU ESTI! Orcum cine te cunoaste, stie ce ai si ce nu poti avea happy

| Stefancalin1997 a răspuns:

Daca ala e 4000 de lei, pe alte site-uri daca gasesti la vreo 3000-3500, cu banii aia iti faci o matahala de unitate, pentru ce iti trebuie un laptop care doar merge sa te uiti la filme, muzica si net? La jocuri e praf tare...