| eusicumine_9159 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un harddisk extern... si ma intrebam daca cineva ma poate ajuta cu niste sugestii? Apropo mai am o intrebare... daca am un harddisk extern pot pune jocuri pe el si dupa aceea cand vreau sa joc un anumit joc sa nu mai trebuiasca sa-l pun pe calculator? Adica sa conectez harddisk-ul cu calculatorul si sa ma joc direct fara sa mai pun jocul din nou pe calculator? Astept raspuns. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Nu recomand instalarea si rularea jocurilor de pe hdd extern deoarece conexiunea USB nu are viteza asa mare iar in felul asta il si "forjezi" si e posibil ca si jocul sa mearga destul de prost. Eu am avut un Seagate de 250gb si am fost destul de multumit de el. M-a tinut vreo doi ani, dar nu prea am avut grija de el...

7 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Hdd ext musai cu alimentare din priza (separata) ca mobilul nu cu alimentarea din USB ca ii faci de 6 saptamini repede

| petrica1111 a răspuns:

Nu.Sunt unele jocuri care trebuie instalate, deoarece ele trebuie sa scrie niste key noi in registre odata cu instalarea. Fundabatting eyelashes

| grgdlk a răspuns:

Da, un hard extern e exact ca si hardul din calculatorul tau, il conetcezi la calculatorul tau si ii instlezi windows ul si gata il folosesti ca pe orice hard

| gucy a răspuns:

Poti pune jocurile mai vechi pentru ca cele noi majoritatea dintre ele trebuie instalate in partitia C

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spre exemplu daca vreau sa joc World of warcraft, skyrim, star wars the old republic, etc. Cam ce jocuri nu necesita instalarea?

| NoChanceForUs a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate necesită instalarea,îți povestea @AlexCrb că un joc de pe un hard extern e citit mai greu și implicit are lag, merge greu, mai pe românește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc... totul e mult mai clar acum!