| Kijk a întrebat:

Vreau sa-mi instalez opensuse ultima versiune pe 64 biti.Eu am procesorul Intel(R) Core (TM2) CPU T5500 1.66GHz, 2gb ram. Ce credeti ar merge bine?

4 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Merge bine si pe mai putin de atat. Personal te-as incuraja spre o distributie linux pe pachete.deb, dar alegerea iti apartine.

| MishuD a răspuns:

Zboara!
eu zic sa incerci, ar trebui sa mearga foarte bine si frumos.
iti recomand sa faci o partitie swap de 4gb si in rest cum ai chef.
spor la instalat. sa-mi zici cum a mers.

| dazzutzuu a răspuns:

Da merge bine, Distributiile de linux chiar nu consuma foarte multe resurse ale pc-ului. Dar versiunea aceasta este mai mult de birou, daca nu esti familiarizat cu distributiile de linux iti recomand Ubuntu, in plus nu iti recomand pe 64 de biti ca nu te cam ajuta cu multe, mai ok pe 32. Pe 64 iti recomand doar de la 4 gb ram in sus

| Alexnouazeci a răspuns:

E dubioasa intrebarea asta. La o adica, daca stii deja cu ce se mananca Linux, ai fi stiut si ca merge instalat fara probleme pe configuratia asta.