| kitten15 a întrebat:

:*
Acum vreo saptamana mi-a expirat licenta la antivirus si de atunci pc-ul meu face figuri. Nici videoclipurile de pe youtube sau alte site-uri nu mi se mai incarca.
Ce parere aveti? E de la antivirus? Daca da, atunci ce sa fac? Nu vreau sa mai cumpar alta licenta. Alta solutie am?
Multumesc mult :*
Dau fundawinking

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

| virusake a răspuns:

Buna!

start => control pane => add & remove programs => cauti antivirusul si ii dau uninstall

Te duci frumos aici:
http://www.filehippo.com/download_avg_antivirus_32/
Downloadezi, instalezi (next, next in wizard) il lasi sa isi faca update-ul si scanarea si ai un antivirus pentru care nu platesti si care de apara. :)

| MITZANUL a răspuns:

Daca merge ia un antivirus (sau internet security) gratuit de pe net si ultima versiune de browser pe care o vrei (firefox, chrome), dezinstaleaza browserul si antivirusul, fa putina curatenie cu geva gen ccleaner si instaleazale pe cele noi.
Succes!

| Girl0008 a răspuns:

Pai da normal ca este de la antivirus! Alta posibilitate/solutie nu ai decat sa iti cumperi alta licenta sau downloadeaza de pe google.Alta solutie nu este.Cea mai buna este de ati cumpara licena noua! Cel mai bine si sigur pentru a nu-ti face probleme calculatorulwinking!happy. Noroc!

| klaudiu13 a răspuns:

Mai ia-ti licenta si scaneaza pc de virusi