| mari_3014 a întrebat:

Buna tuturor,

Am nevoie de ajutorul vostru. Vreau sa imi cumpar un web template, problema este ca nu stiu ce template sa iau in conditiile in care sunt sute de oferte pe diferite platforme.
Nu stiu ce mi s-ar mula mai bine pe cerintelor mele...
- adica sa il pot administra, updata usor;
- sa fie o combinatie de e-commerce (prezentare produse cu descriere, poze si posibilitatea de a le adauga intr-un wishlist) si o platforma gen blog (pentru publicatii, articole, sugestii, testimoniale...) pe care sa il actualizez periodic;

Initial ma hotarasem pe flash CMS templates, apoi pe Magento insa din cate am auzit site-urile in flash sunt mai greu de updatat si inca mai sunt problemutze cu indexarea pe motoarele de cautare. Binenteles ca imi plac foarte mult cele in Flash dar ma intereseaza ca acest site, pe langa imagine, sa poate fi usor de folosit, sa poti sa iti gasesti informatiile usor astfel incat sa poti lua decizia corecta (pentru cumparatori), sa se potriveasca pe toate majoritatea configuratiilor de calculatoare din casele oamenilor, pe cele mai frecvente browsere si mai trebuie sa tin cont de target, care se situeaza undeva intre min 25 - max 60 ani.

Ma poate sfatui cineva?

5 răspunsuri:
| κλάους a răspuns:

Pai pentru asta nu iti trebuie doar un template(design) iti trebuie si un script. Ele se gasesc pe net sau pot fi comandate de la firme care se ocupa cu asa ceva si pe net o sa gasesti ffffoarte multe.

| ExpoLOGO a răspuns:

Trebuie sa stii ce vrei sa faca "website-ul" nu poti folosi scriptul de pe tpu.ro pentru un site de genul youtube.com, s. a. m. d.
Spune clar la ce vrei sa folosesti website-ul si voi incerca sa te ajut

| mari_3014 explică:

Cand comand template-ul mi-l da cu tot cu script... eu asa am inteles. In fine, nu asta e problema/intrebarea mea...

| mari_3014 explică:

Cred ca nu ai citit postul meu... stiu ce vreau sa faca, am spus ce vreau sa faca. AM o MARE rugaminte, nu mai dati asa raspunsuri doar asa ca sa va aflati in treaba. Nu ma ajuta cu nimic, din contra!

| mari_3014 explică:

Daca am precizat e-commerce este clar ca vreau un site gen magazin online. Pe langa asta am mai spus ca vreau sa oublic si fele de fel de informatii in acelasi site. Cred ca am dat suficiente informatii, dar nu toti si citesc...