| Everestcompany a întrebat:

Am o problema cu unitatea centrala/ cu curentul(imi cer scuze pentru cacofonie): folosesc un triplu necesar pentru a introduce stecarele de la cablurile care vin de la unitatea centrala, monitor si subwoofer. Azi, cand am pornit intregul sistem, si am introdus in triplu cele 3 stecare, unitatea pornea, si, dupa cateva secunde, unitatea se oprea, ca si cum nu ar mai fi curent. Apoi, m-am gandit ca, poate, undeva, nu este suficient curent pentru a furniza energia necesara, si am decis sa introduc in triplu doar stecarele care au legatura cu unitatea centrala si cu monitorul, si acum este in regula, nu se mai opreste unitatea centrala.
Oare unde sa fie problema? Pana acum nu s-a mai intamplat acest lucru. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Cam greu de spus. poate nu iti face fata instalatia, dar daca nu ti-ar fi facut fata, ar fi trebuit sa iti sara sigurantele.

ai incercat si cu un alt triplu? sau la o alta priza? e posibil sa fie impuscat un fir al prizei. am si eu o priza la fel, care da curent insa e prea slab.