| Ielex a întrebat:

Buna tuturor, am o problema..nu imi pot conecta wireless-ul la calculator...am win xp..si am internet de la RDS..Pana azi nu am avut probleme, dar in urma cu cateva ore.a inceput sa faca cateva "figuri".pur si simplu router-ul nu se mai conecteaza la internet..in schimb daca scot cablul (fibra optima) de la router si il pun la calculator internetul merge.isi face si Internet Getway..as vrea sa stiu cum pot remedia problema.nu pot nici reinstala router-ul..imi apare ca nu se poate conecta cu router-ul. practic si daca nu-l instalez ce ma folosesc de acea adresa url.nu pot sa fac nimic..pt ca nu ma conecteaza la internet.astept ajutor.multumesc!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea ca problema sa fie de la router, sa se fi defectat router-ul, am patit si eu asa ceva.
Incearca sa resetezi router-ul si apoi sa-l configurezi iarasi, asa cum ai facut prima data, s-ar putea sa functioneze. Daca nu merge asa du-l la un atelier de reparatii sau cumpara unul nou.

| Danιel a răspuns:

Cum se numeste router-ul? Intra pe pagina lor de suport ca ai sansa sa gasesti o rezolvare.

Ca sa-ti accesezi pagina home al router-ului, nu-ti trebuie conexiune la net, ci doar cablul UTP legat de la placa de retea al PC-ului la router.

| NarutoSasuke46 a răspuns:

Cheamai pe cei de la RDS sa te ajute.

| Ielex explică:

Am conectat cablul de la router la pc, dar atunci nu merge...nu cred ca e problema de la rds, mai degraba de la router.pt ca fara router merge..cu router imi cade conexiunea locala."No connection or limmited area connection".e ASUS

| Ielex explică:

Up