| zeal a întrebat:

As dori sa-mi cumpar un laptop sau macbook problema este care sa aleg dintr-un laptop sau un macbook, puteti sa-mi dati niste idei care este mai bun dintre acestea doua, care se comporta mai bine. Bugetul este in jur de 500 euro...

Multumesc tuturor!

9 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu îți ajung banii de un macbook

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este mai bun macbook, dar si modelel loi de procesoare i3, i5, etc. Cred ca cu vreo 500 de euro iti ajunge banii doar pentru un Acer cu un procesor mediu (nici foarte bun nici oribil de rau), fiindca macbook-urile sunt in jur la 1000€ cam toate, in afara sa il iei la second hand.

| TheFootballPlayerAndrey a răspuns:

Depinde la ce ai nevoie de el... Daca ai nevoie de el numai in casa eu iti recomad un laptop...dar la 500 de euro nu prea are cine stie ce piese in el. Daca ai venoie de el sa il iei dupa tine iti recomad MacBook-ul, pentru ca e usor si il poti lua dupa tine.Doar ca ma MacBook ai dezavantajul de piese mici

| zeal explică (pentru TheFootballPlayerAndrey):

Dar pe MacBook cum este? este windows normal ca pe laptop umbli ca pe un windows normal? si pe MacBook poti baga si filme, jocuri sau doar programe?

| TheFootballPlayerAndrey a răspuns (pentru zeal):

Pe MacBook este sistemul de operare Mac, dar l-ai putea schimba cu Windows.
La 500 de euro, nu prea ai piese in el(daca gasesti unul cu 500 de euro).Asa ca jocuri cu cerinte de sistem mici merg pe el.

| zeal explică (pentru TheFootballPlayerAndrey):

Poi am gasit unul cu procesor de 2, 0 dual core, 4 gb rami, si 320gb memorie

| TheFootballPlayerAndrey a răspuns (pentru zeal):

E destul de bun, poti baga si jocuri pe el.

| zeal explică:

Si pe MacBook de exemplu pot baga jocuri, filme? se comporta ca cum ar avea windows normal si lucrii pe el ca si pe un windows

| zeal explică:

Pai acesta este bugetul deocamdata pana in vara cand ma duc in Anglia se mai aduna cativa...