| An0n1M_1716 a întrebat:

Buna tuturor de curand am achizitionat un laptop cu procesor i3 si din cate bine stiti are intel graphic intrebarea mea este cum selectez placa nvidia ca principala si intel graphics secundara

3 răspunsuri:
| ionutzuck a răspuns:

Pai daca ai placa dedicata nVIDIA pe aia o va folosi la jocuri filme etc, chiar daca are si procesorul grafica integrata

| Stryder_1593 a răspuns:

Pai stia sa inteleg are Intel hd graphics sau nVIDIA? ca daca are placa video Nvidia intra automat.
laptopurile cu Intel hd graphics au placa video integrata(sau cum zic unii, nu au placa video), adica poti sa iti iei din ram sa dai la placa video sa o maresti. eu am Intel hd graphics de 1.3gb cu 4gb ram la laptop.
Deci:
1. uitate la seria laptopului tau si vezi exact ce are.
2. daca ai Intel hd e integrata si tio boostezi din ram
3. daca e nvdia ai noroc

sper ca te-am ajutat. bbye (^_^)

| An0n1M_1716 explică:

Are si Intel hd graphics si placa video nVIDIA de 1gb dar problema mea este cum s-o pun pe cea nVIDIA sa mearga pe jocuri ca cu Intel hd graphics merg ca o...