| malasorteak47 a întrebat:

Buna tuturor, imi puteti spune ce ati alege dintre Samsung Galaxy Ace 2 si Samsung Wave 3? Si din ce cauza? Nu ma intereseaza pretul, doar functionabilitate. DAU FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| AlexVizitiu a răspuns:

La fel, Samsung Galaxy Ace II, Google Play are aproape un milion de aplicatii.Sunt o multime din care poti alege, iar Androidul 4.0 si procesorul de 1{1.2?} Ghz te ajuta foarte mult in rularea unor jocuri precum Temple Run, Subway Surfers etc. Dupa cum am mai spus Wave 3, ce ruleaza Bada OS, are un magazin de aplicatii limitat, cred ca deoarece Samsung are ca piata principala Androidul, ne mai avand timp sau interes pentru Bada sau alte sisteme de operare.In ceea ce priveste designul, Ace II are acel design specific Samsung pentru Androide, usor curbat si cu colturi rotunjite.Si Wave 3 are un design placut dar nu cred ca se compara cu cel a lui Ace II.

9 răspunsuri:
| ARF a răspuns:

Eu as alege Samsung Wave 3, deoarece are GPS, multitouch, si poti vorbi mai mult la el happy

| AlexVizitiu a răspuns:

Ace II
Iata si cateva motive:
1.Sistemul de operare.Ace II beneficiaza de Android 4.0 in timp ce Wave 3 are Bada OS, un sistem interesant, dar aproape inutil din punctul de vedere al aplicatiilor.
2.Designul.Samsung Wave 3 are un design OK,dar,din punctul meu de vedere, banal si "butucanos".Ace II, pe de alta parte are un design placut, usor curbat, design specific telefoanelor Android lansate de Samsung in 2012
3.Ambele telefoane au o camera principala de 5 MP, care ar trebui sa isi faca treaba foarte bine, in ambele cazuri.Insa Ace II are un usor avantaj:camera secundara,care e foarte folositoare in aplicatii de genul:Skype,Yahoo Messenger etc.,sau doar pentru realizare de autoportrete.
Alegerea finala e a ta,bineinteles. Daca vrei un sistem de operare foarte customizabil, cu functii care mai de care mai folositoare{si asta insemnand aplicatiile din fabrica, nemaivorbind de market{Google Play, care are suste si sute de mii de aplicatii}, atunci Ace II e alegerea ideala.Insa daca vrei un telefon care doar sa-si fac treaba, cu o camera destul de performanta, si ocazional cateva aplicatii, atunci Wave 3 e perfect pentru tine.Ambele terminale sunt alegeri foarte bune, diferenta facand-o doar modul in care vrei sa iti folosesti telefonul

| malasorteak47 explică (pentru AlexVizitiu):

Am inteles,si sunt de acord cu tine. Dar ti-as cere parerea ta aici, din nou: eu as avea nevoie de un telefon care arata bine design special, jocuri si aplicatii interesante, nu foarte multe, dar indeajuns incat sa aiba o grafica buna si sa ruleze bine si sa ma tina o perioada. Ce-mi recomanzi? Din astea doua.

| malasorteak47 explică (pentru AlexVizitiu):

Multumesc mult, chiar m-ai ajutat, acum sunt convins de alegerea care o voi face. Desigur : Galaxy Ace II. O seara buna.

| AlexVizitiu a răspuns (pentru malasorteak47):

La fel, Samsung Galaxy Ace II, Google Play are aproape un milion de aplicatii.Sunt o multime din care poti alege, iar Androidul 4.0 si procesorul de 1{1.2?} Ghz te ajuta foarte mult in rularea unor jocuri precum Temple Run, Subway Surfers etc. Dupa cum am mai spus Wave 3, ce ruleaza Bada OS, are un magazin de aplicatii limitat, cred ca deoarece Samsung are ca piata principala Androidul, ne mai avand timp sau interes pentru Bada sau alte sisteme de operare.In ceea ce priveste designul, Ace II are acel design specific Samsung pentru Androide, usor curbat si cu colturi rotunjite.Si Wave 3 are un design placut dar nu cred ca se compara cu cel a lui Ace II.

| ExpertMen a răspuns:

Samsung Wave 3.Fiindca are RAM, procesorul mai mare decat la celalat model.In plus si ecran este SuperAmoled si are si Corning GorillaGlass

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Galaxy ace opereaza pe android iar wave 3 este pe bada os iti recomand galaxy ace 2

| Dontforgettosmile a răspuns:

Samsung Galaxy Ace 2. Mereu de incredere.

| SounndTPU a răspuns:

Samsung Wave 3 pentru ca merge super bine stiu eu ca mi-am luat un galaxy ace 2 si mi s-a stricat in 3 saptamani si Samsung wave gt-s8500 inca imi mai merge si il am de 2 ani si 8 lunisi merge mult mai bine

| Stefanstanciu a răspuns:

Da acu vine partea grea amndoua sunt cam la fel dar Samsung wave 3 il intrecepe Ace 2 la afisare si merge un pic mai bine daca ma insel asta e dar eu sunt vanzator si cred ca stiu.