| BlackHear7 a întrebat:

Sal TPU, azi am schimbat un procesor de 2.60 dual, si am 2 probleme...cand sting calculatoru el nu se stinge complet..decat hardu iar cooleru merge in continuare, si a2a problema Cand aprind calculatoru imi arata asa "Unknown CPU detected.BIOS update is required to unleash its full power.Press F1 to resume. dau f1..si se aprinde dar..as vrea sa stiu cum pot face update la Bios? si sa scap de aceste 2 probleme.

Răspuns Câştigător
| oioneko a răspuns:

Foarte rau faci, du-l la un service, nu este ceva ce vei rezolva aici, sorry.
Sau cauta un baiat care se pricepe poate te ajuta el.

3 răspunsuri:
| oioneko a răspuns:

Cauta pe site-ul producatorului un update de firmware, dar cred ca pui in standby pc-ul nu il inchizi.

| BlackHear7 explică (pentru oioneko):

Am gasit update-ul dar nu-mi da nici un utility sa-l updatez...si nu stiu altfel...si nu-l pun in standby..pentru ca il inchid din buton.

| BlackHear7 explică (pentru oioneko):

Am rezolvat..schimb placa de baza big grin

| oioneko a răspuns (pentru BlackHear7):

Foarte rau faci, du-l la un service, nu este ceva ce vei rezolva aici, sorry.
Sau cauta un baiat care se pricepe poate te ajuta el.