| BlackHear7 a întrebat:

Sal TPU, azi am schimbat un procesor de 2.60 dual, si am 2 probleme...cand sting calculatoru el nu se stinge complet..decat hardu iar cooleru merge in continuare, si a2a problema Cand aprind calculatoru imi arata asa "Unknown CPU detected.BIOS update is required to unleash its full power.Press F1 to resume. dau f1..si se aprinde dar..as vrea sa stiu cum pot face update la Bios? si sa scap de aceste 2 probleme.

1 răspuns:
| selef a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa faci update la Bios dar trebuie resetat. Daca nu sti care este jumperul de reset atunci scoate-i bateria de Bios cateva ore pana se descarca si condensatorii, eventual cumpara o baterie noua cost vreo 2- 5 lei.cand pornesti ai grija sa reglezi ceasul este foarte important.